ISOMATE-C PLUS

Kategori : BİTKİ KORUMA
Tür : FEROMONLAR

ISOMATE-C Plus, Elma içkurdu ( Cydra pomonella) mücadelesinde şaşırtma tekniği uygulanarak kullanılan bir feromondur.

  • Ürün Özellikleri
  • Kullanım Şekli
  • Uzmana Sorun

Bitki Adı

Zararlı Adı

Kullanım Dozu

Elma

Elma içkurdu
(Cydia pomonella) 

100 adet feromon çubuğu/dekar

Armut

Elma içkurdu
(Cydia pomonella) 

100 adet feromon çubuğu/dekar

Ayva

Elma içkurdu
(Cydia pomonella) 

100 adet feromon çubuğu/dekar


Aynı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlayan uygulamaları, direnç gelişimini teşvik etmektedir. Bu nedenle direnç gelişimini geciktirmek için bitki koruma ürününün aynı üretim sezonu içerisinde önerilen toplam uygulama sayısını aşmayınız. Uygulanmanın tekrarlanması gerektiği durumlarda ise, farklı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin kullanılmasına özen gösteriniz.

Kullanım Şekli

Elma içkurdu'nun doğal feromonuna kimyasal olarak eşdeğer sentetik feromon içeren kontrollü salınım yapan yayıcı formulasyonundadır.

UYGULAMA NASIL YAPILIR:

Yayrcilar 100 adet/da olacak şekilde asılmalıdır. Bahçedeki dekara düşen ağaç sarısına göre ağaç başına düşen yayıcı sayısı hesaplanır. Ağaç başına düşen yayıcı sayısı bulunduktan sonra yayıcılar her ağacın dört yanına birer adetten olmak üzere ağacın gölge kısımlarına, 1,5-2 metre yüksekliğinde homojen bir şekilde asılmalıdır. Sınırdaki ağaçların herbirine 8'er adet bağlanır.

UYGULAMA ZAMANI:

Uygulama yapılacak bahçelere ergin uçuşunu izlemek için asılan tuzaklarda ilk ergin yakalandığında ağaçlara önerilen sıklıkta (100 adet/dekar) uygulanması önerilir.

Uzmana Sorun

Aşağıdaki formu kullanarak bize ürünle ilgili sorularınızı sorabilirsiniz. Talebiniz uzman ekibimiz tarafından en kısa süre içinde yanıtlanacaktır.