FALGRO

Kategori : BİTKİ KORUMA
Tür : BİTKİ GELİŞİM DÜZENLEYİCİ

BİTKİ GELİŞİM DÜZENLEYİCİSİ (BGD) - Suda Çözünür Tablet (TB)

1 Tablet 1 g saf gibbrellic asit (GA3) ihtiva eder.

  • Ürün Özellikleri
  • Kullanım Şekli
  • Uzmana Sorun

Bitki Kullanma Amacı ve Dönemi Doz/100 lt Suya
Çekirdeksiz Üzümerlde
   
 1)Sofralıklarda  İri salkım ve iri tane elde etmek için Falgro tablet kullanılır. Birinci uygulama, çiçek kapsüllerinin %70 döküldüğü devrede, ikinci uygulama ise bundan 10-12 gün  sonra, tanelerin 3mm çapında saçma iriliğine ulaştığı devrede yapılır. 2 Tablet
 2)Kurutmalıklarda  

Çiçek kapsüllerinin dökülmesinden 4-5 gün sonra uygulama yapılır.

1/2 Tablet
Narenciyelerde
 

1.Çiçek döllenmesini teşvik için : Özellikle Satsuma ve klemantin türü mandalinalarda çiçeklerin %75-80 açtığı devrede hazırlanan solüsyon çiçeklere püskürtülür.

1,5 Tablet
 

2.Haziran dökümü önlemek için: VALENSİYA portakalları hariç diğer çeşitlerde çiçek açımının tamamlanmasından 4-5 hafta sonra (döküm başlamadan 1 ay önce) hazırlanan solüsyon, leblebi fındık büyüklüğündeki meyvelere püskürtülür.

 2 Tablet
 

3.Hasadın geciktirilmesi için:

Washington portakallarda meyvelerde ilk renk değişimi görülür görülmez hazırlanan solüsyon meyvelere püskürtülür.

 1 Tablet
 

Yataklık limonlarda meyvelerde ilk renk değişimi görüldüğünde hazırlanan solüsyon meyvelere püskürtülür.Böylece meyvelerin 2-3 ay müddetle ağaç üzerinde kalmaları sağlanır.

 1 Tablet
 

Greyfurtlarda ilk renk dönüşümü görüldüğünde hazırlanan solüsyon meyvelere püskürtülür.

 1,5 Tablet
Armut

 Meyve tutumu az olan armut çeşitlerindeki çiçeklerin %30 açtığında verimi arttırmak için ve çiçeklenme devresinde meydana gelebilecek don zararından korunmak için donlardan en geç 2 gün sonra hazırlanan solüsyon ağaçlara pulverize edilir.

 1,5-2,5 Tablet
 Kiraz ve Vişne      Meyvelerde renk değişiminin başladığı dönemde uygulama yapılır. Bu uygulamadan sonra iri, dayanıklı ve düzgün meyve elde edilir.  1,5-2 Tablet
 Şeftali Özellikle Dixired ve Hale çeşitlerinde Ağustos’un ilk haftası içinde hazırlanan solüsyon püskürtülür. Bu uygulama ağaçları ilkbahardaki geç donlardan koruyacağı gibi meyve seyreltme işi de kendiliğinden halledilmiş olacaktır.  10-15 Tablet
 Çilek Mahsule yatmayı sağlamak ve iri meyve elde etmek için kullanılır. Çiçeklenmeden  3-4 hafta önce hazırlanan solüsyon sırt pompası ile püskürtülür.  1,5-2,5 Tablet
 Enginar Turfanda enginar yetiştirmek ve yüksek verim almak için enginarların 4-5 yaprak, yaprak boylarının da 20-25 cm olduğu devrede  hazırlanan solüsyon özellikle bitkilerin göbek kısımlarına pulverize edilir.Normalden fazla gübre verilmeli ve zamanında sulanmalıdır.  2,5-5 Tablet
 Patates

Tohumluk olarak kullanılacak patatesler hazırlanan solüsyona dikimden önce daldırılarak muamele edilir ve dikilir.Böylece çimlenme hızlanır ve düzenli çıkış olur.

 1/2 -1Tablet
Marul

Göbek bağlamayı teşvik için hasattan 7 ile 15 gün önce uygulama yapılır. Soğuk hava şartlarında yüksek doz uygulanır.

 1-2 Tablet 
Biber

Verimi artırmak için, çiçeklerin yarısı meyve tuttuğunda hazırlanan  solüsyonla ilk uygulama bundan 2-3 hafta sonra da ikinci uygulama yapılır. 

3Tablet
Süs bitkileri

Kesme çiçekçilikte uzun sap ve iri çiçek elde etmek için kullanılır.              

4-15 tablet

(Karanfil, Gül, Sıklamen, Krizantem)

 


Aynı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlayan uygulamaları, direnç gelişimini teşvik etmektedir. Bu nedenle direnç gelişimini geciktirmek için bitki koruma ürününün aynı üretim sezonu içerisinde önerilen toplam uygulama sayısını aşmayınız. Uygulanmanın tekrarlanması gerektiği durumlarda ise, farklı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin kullanılmasına özen gösteriniz.

Kullanım Şekli

KULLANMA ŞEKLİ:  Gerekli miktardaki Falgro Tablet’i  önce 100cc’den az olmayan su içerisinde eritilir.Bu eriyik ihtiyaç duyulan suya ilave edilir ve karıştırılır.

Son ilaçlama ile hasat arasındaki süre “0” gündür.

 

KARIŞABİLİRLİK DURUMU:Alkali özelliktekiler ve klor içeren solüsyonlar hariç diğer fungusit, insektisit ve yaprak gübreleriyle karıştırılarak kullanılabilir.

 

ZEHİRLENME BELİRTİLERİ: Zehirli değildir. Hiçbir belirti   

göstermez.

 

İLK YARDIM TEDBİRLERİ :Yutulmuşsa kusturulmaz. Göze bulaşmışsa bol su çarpılır. Bulaşık vücut kısımları bol su ve sabunla yıkanır.

 

ANTİDOTU VE GEREKLİ BİLGİLER : Özel bir antidotu yoktur. Belirtilere göre tedavi uygulanır.

Uzmana Sorun

Aşağıdaki formu kullanarak bize ürünle ilgili sorularınızı sorabilirsiniz. Talebiniz uzman ekibimiz tarafından en kısa süre içinde yanıtlanacaktır.