FALGIB

Kategori : BİTKİ KORUMA
Tür : BİTKİ GELİŞİM DÜZENLEYİCİ

FALGIB, elma ağaçlarında kullanılan bir bitki gelişim düzenleyicisidir. Tavsiye edilen zaman ve dozlarda, sağlıklı ve bakımlı ağaçlarda uygun hava koşullarında kullanılmalıdır.

  • Ürün Özellikleri
  • Kullanım Şekli
  • Uzmana Sorun

FALGIB, elma ağaçlarında kullanılan bir bitki gelişim düzenleyicisidir. Tavsiye edilen zaman ve dozlarda, sağlıklı ve bakımlı ağaçlarda uygun hava koşullarında kullanılmalıdır. 

 

KARIŞABİLİRLİK DURUMU: Tek başına kullanılması önerilmektedir. Kimyasallarla tank karışımı yapılması durumunda alınan sonuçlardan firmamız mesuliyet kabul etmez.

 

KULLANILACAĞI BİTKİ VE KULLANMA AMACI:

 

Bitki Adı Bitki Çeşidi Kullanım Amacı Ve Dönemi Dozu 100 l su
Elma Sarı Çeşitler (Golden delicious vs.) Paslanmaya Karşı;
1. ilaçlama tam çiçekte,
2. ilaçlama tam çiçekten 10 gün sonra
3. ilaçlama 2. ilaçlamadan 10 gün sonra
100 ml

Aynı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlayan uygulamaları, direnç gelişimini teşvik etmektedir. Bu nedenle direnç gelişimini geciktirmek için bitki koruma ürününün aynı üretim sezonu içerisinde önerilen toplam uygulama sayısını aşmayınız. Uygulanmanın tekrarlanması gerektiği durumlarda ise, farklı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin kullanılmasına özen gösteriniz.

Kullanım Şekli

İlacın uygulamaya hazırlanması: Gerekli ilaç miktarı önce bol* miktarda su ile ayrı bir kapta karıştırılır. İlaçlama aleti yarısına kadar su ile doldurularak  içine bu karışım dökülür ve kalan su miktarı ilave edilerek karıştırılır. İyi sonuç elde etmek için ağacın her yönünü iyice ıslatacak şekilde pulverize ediniz.

(*Gereken dozun 35 katı su miktarı ile ön karışım önerilir.)

Uzmana Sorun

Aşağıdaki formu kullanarak bize ürünle ilgili sorularınızı sorabilirsiniz. Talebiniz uzman ekibimiz tarafından en kısa süre içinde yanıtlanacaktır.