CUPERTINE SUPER WP

Kategori : BİTKİ KORUMA
Tür : FUNGİSİT

CUPERTINE SUPER WP adlı bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına göre Grup M1+ 27 olarak sınıflandırılmış bir fungisittir.

Kullanım Alanı:
Bağ
Zararlı Adı/Hastalık Adı
Bağ Mildiyosu (Plasmopara viticola)
Tüketim amaçlı bağ yaprağı hasadı yapılacak bağ alanlarında kullanılmaz.
Kullanma Dozu ve Dönemi
300 gr/100 lt suya
Son ilaçlama ile Hasat arasındaki süre
21 Gün
Domates
Zararlı Adı/Hastalık Adı
Domates Mildiyosu (Phytophthora İnfentans)
Kullanma Dozu ve Dönemi
300 gr/100 lt suya
Son ilaçlama ile Hasat arasındaki süre
14 Gun
 • Ürün Özellikleri
 • Kullanım Şekli
 • Uzmana Sorun

 Avantajları

 • İyi bilinen çok yer engelleyen koruyucu ve sistemik etki
 • Uzun süre koruma ve kalıcılık
 • Fitotoksite riski yok

Pratik İpuçları

 • Gerekli İlaç miktarı önce bir miktar su ile ayrı bir kapta karıştırılır. İlaçlama aleti yarısına kadar doldurularak içine bu karışım dökülür ve kalan su miktarı ilave edilerek karıştırılır. 
 • Sabah erken saatlerde çiğ kalktıktan sonra yada öğleden sonra serin hava koşullarında uygulanmalıdır.
 • Birçok insektisit, fungisit ve yaprak gübreleri ile karıştırılarak kullanılabilir.
 • Çok kuvvetli asit ve alkali karakterli ilaçlarla karıştırılarak kullanılmamalıdır. Ancak ilaçlama yapmadan önce bir ön karışım testi yapılması uygundur.
 • Tüketim amaçlı bağ yaprağı hasadı yapılacak alanlarda kullanılmaz.

Aynı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlayan uygulamaları, direnç gelişimini teşvik etmektedir. Bu nedenle direnç gelişimini geciktirmek için bitki koruma ürününün aynı üretim sezonu içerisinde önerilen toplam uygulama sayısını aşmayınız. Uygulanmanın tekrarlanması gerektiği durumlarda ise, farklı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin kullanılmasına özen gösteriniz.

Kullanım Şekli

Yeşil aksamın ilaçla iyi bir şekilde ıslanması için yeterli su kullanılmalıdır. İlaçlı eriyiğin yapraklardan yıkanmasına meydan verilmemelidir. Tavsiye edildiği şekilde kullanılırsa fitotoksisite görülmez.

 

Bağda Mildiyöye karşı: sürgünler 25-30 cm boy alınca ilk ilaçlama yapılmalıdır. Daha sonraki ilaçlamalar 14 gün ara ile yapılır. Bir mevsimde 3-5 ilaçlama yapılmalıdır. 

 

Domates de mildiyöye karşı: Çevrede ilk hastalık belirtileri görülünce veya hava koşulları hastalık çıkışına uygun olduğunda ilaçlamalar başlar ve 10-12 gün aralıkla yapılır.   

 

Cupertine Super WP ilacının koruyucu ve tedavi edici özelliği vardır. Kontak ve sistemik etkili bir ilaçtır. Ayni zamanda, spor teşekkülünü önler. Bitkilerin dokusuna nüfus ettiğinden dolayı tatbikattan 2-3 gün sonra kuvvetli yağmur yağarsa ancak ilaçlama tekrarlanmalıdır.

Uzmana Sorun

Aşağıdaki formu kullanarak bize ürünle ilgili sorularınızı sorabilirsiniz. Talebiniz uzman ekibimiz tarafından en kısa süre içinde yanıtlanacaktır.