ISOMATE-C PLUS

27.5.2020

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin tarımsal üretimi artırmak ve kırsal bölgelerin kalkınmasına katkı sağlamak amacıyla yürüttüğü destek çalışmaları kapamında proje partneri olarak Sumi Agro Turkey de üreticilerin yanında yer almaya devam ediyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı liderliğinde, Tarım ve Orman Bakanlığı Denizli İl Müdürlüğü ve Çivril İlçe Müdürlüğü ile birlikte elma üretiminde önemli kalite ve verim kayıplarına sebep olan Elma içkurdu’na karşı Isomate C Plus kullanılarak biyoteknik mücadele projesi başlatıldı.

Bu kapsamda elma üretim üssü olan Denizli ilinin Çivril İlçesinin Işıklı Mahallesi’nde başlatılan biyoteknik mücadele ile bahçelere feromon yayıcı tel Isomate-C Plus uygulandı. Denizli Büyükşehir Belediyesi, Denizli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Çivril İlçe Müdürlüğü ve Sumi Agro Turkey ile ortaklaşa yürütülen projede 216 dekar alanda zararlı popülasyonuyla mücadele için bu yıl 25.200 adet feromon yayıcı tel  Isomate-C Plus dağıtımı gerçekleştirildi. Elma, armut ve ayva bahçelerinde zararlı olan Elma içkurdu’na karşı uygulanan feromen yayıcı tel Isomate-C Plus , insan sağlığının yanı sıra, çevre ve doğal dengeyi koruyan, uygulama etkinliği sezon sonuna kadar süren, kullanıcı sağlığını tehdit etmeyen ve maliyet açısından da avantaj sağlayan bir biyoteknik mücadele olarak biliniyor.

https://www.denizli.bel.tr/Default.aspx?k=haber-detay&id=19724

Diğer Haberler

11.07.2018 Orhangazi Grifon Tarla Günü

Yeni ürünümüz Grifon SC’nin Zeytin Halkalı Leke hastalığına karşı sunduğu çözüm Orhangazi / Sölöz Mahallesi deneme alanları ile üreticiye sunuldu.

Susurluk Semineri

19 Şubat 2019 tarihinde Susurluk’ta Umostart Super ZN, Yamato, Siapton ve Safe N semineri yaklaşık 75 kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Kirazda Çatlama İçin: Greenstim

23 Mart Perşembe akşamı Afyon’un Sultandağı ilçesinde bu sene 2. si düzenlenen Sumi Agro Turkey kiraz çözümleri semineri gerçekleştirildi.

SAT Pamuk Çözümleri

14.05.2018 tarihinde Şanlıurfa’da gerçekleştirilen “SAT Pamuk Çözümleri” seminerine bölge bayilerinin katılımıyla 100 kişilik bir grupla bir araya gelindi.

SAT Pamuk Çözümleri Seminerleri Devam Ediyor

Yeni insektisit TUNGA'nın Pamuk’ta yeşil kurt ve yaprak kurduna karşı kullanımı ile ilgili eğitim semineri 29 Haziran da Aydın’ın Kuşadası ilçesinde düzenlenmiştir.