ISOMATE-C PLUS

27.5.2020

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin tarımsal üretimi artırmak ve kırsal bölgelerin kalkınmasına katkı sağlamak amacıyla yürüttüğü destek çalışmaları kapamında proje partneri olarak Sumi Agro Turkey de üreticilerin yanında yer almaya devam ediyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı liderliğinde, Tarım ve Orman Bakanlığı Denizli İl Müdürlüğü ve Çivril İlçe Müdürlüğü ile birlikte elma üretiminde önemli kalite ve verim kayıplarına sebep olan Elma içkurdu’na karşı Isomate C Plus kullanılarak biyoteknik mücadele projesi başlatıldı.

Bu kapsamda elma üretim üssü olan Denizli ilinin Çivril İlçesinin Işıklı Mahallesi’nde başlatılan biyoteknik mücadele ile bahçelere feromon yayıcı tel Isomate-C Plus uygulandı. Denizli Büyükşehir Belediyesi, Denizli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Çivril İlçe Müdürlüğü ve Sumi Agro Turkey ile ortaklaşa yürütülen projede 216 dekar alanda zararlı popülasyonuyla mücadele için bu yıl 25.200 adet feromon yayıcı tel  Isomate-C Plus dağıtımı gerçekleştirildi. Elma, armut ve ayva bahçelerinde zararlı olan Elma içkurdu’na karşı uygulanan feromen yayıcı tel Isomate-C Plus , insan sağlığının yanı sıra, çevre ve doğal dengeyi koruyan, uygulama etkinliği sezon sonuna kadar süren, kullanıcı sağlığını tehdit etmeyen ve maliyet açısından da avantaj sağlayan bir biyoteknik mücadele olarak biliniyor.

https://www.denizli.bel.tr/Default.aspx?k=haber-detay&id=19724

Diğer Haberler

Yamato ve Umostart Super Zn Babaeski’de çiftçilerle buluştu.

Yamato ve Umostart Super Zn Babaeski’de çiftçilerle buluştu.

Tekirdağ, Lüleburgaz, Adana Seminerleri

Solution And Trust (çözüm ve güven) ilkesi ile yoluna devam eden Sumi Agro Turkey, Umostart Super Zn adlı bitki besleme ürününün tanıtım seminerlerine devam ediyor.

29.06.2018 Gönen Umostart Super Zn tarla günü

Umostart Super Zn farkını test ettik

Sumi Agro Hububat Çözümleri Semineri

14 Mart’ta Diyarbakır Bayi ve Üreticilerine ‘’Sumi Agro Hububat Çözümleri Semineri “ gerçekleştirilmiştir.Sunum İbrahim Fidancı (Bitki Besleme Ürünleri Müd.) ve Aydın Keçe (Fungisit Sorumlusu) tarafından yapıldı.

Ahmetli - Manisa Projesi

Biyoteknik Mücadelenin Yaygınlaştırılması ve Aktif Madde Sayısının Azaltılmasına Yönelik Mücadelenin Yönetimi isimli proje çalışmalarına Ahmetli/Manisa’da başlanmıştır.