SAFE-N

Kategori : BİTKİ BESLEME
Tür : KİMYASAL BİTKİ BESLEME

Azotlu Gübre Çözeltisi

  • Ürün Özellikleri
  • Kullanım Şekli
  • Uzmana Sorun

Özellikler

 

GARANTİ EDİLEN İÇERİK

W/W

Toplam Azot (N) %18,4
Amonyak Azotu (N) %3,9
Nitrat Azotu (N) %3,9
Üre Azotu (N) %10,6

 

 

Kullanım Şekli

UYGULAMA DOZLARI VE ZAMANLARI (YAPRAKTAN UYGULAMA)

 

Elma , Armut : Tomurcukların patlamasıyla çiçeklenmenin başlangıcı arasındaki dönemde ve/veya taç yaprak dökümünden itibaren 0.5 ile 1.0 l/da dozunda uygulanmalı ve eğer gerekliyse uygulamalar 10 ile 14 günlük aralıklarla tekrar edilmeli. Su oranı: 50 l/da

 

Kiraz : Çiçek taç yapraklarının dökümünden itibaren 0.5 ile 1.0 l/da dozunda uygulanmalı ve eğer gerekliyse 10 ile 14 gün sonra ve/veya hasattan sonar, yaprak yaşlanmasından önce bir tekrar uygulaması yapılmalıdır. Su oranı: 50 l/da

 

Narenciye:  Doz 1.0 ile 1.5 l/da. Çiçeklenme öncesinde uygulama yapılmalı ve meyve tutumundan hemen sonra uygulama tekrarlanmalıdır. Su oranı: 50 l/da minimum.

 

Üzüm: Yaprakların açılmasından itibaren çiçek tomurcuklarının ayrılmasına kadar olan dönemde 10 ile 14 gün aralıklarla 0.5 ile 1.0 l/da dozunda iki uygulama ve/veya meyve olgunlaşmasının başlangıcından itibaren 10 ile 14 gün aralıklarla 0.5 ile 1.0 l/da dozunda iki uygulama yapılmalı. Su oranı: 15 l/da minimum.

 

Kavun, Karpuz, Hıyar(Açık Alanda Yetiştirilen) : Doz 1.0 ile 1.5 l/da. 4 ile 6 yapraklı dönemde uygulanmalı. Eğer gerekliyse 10 ile 14 gün sonar uygulama tekrarlanmalı. Su oranı: 50 l/da minimum.

 

Fındık, Ceviz vb.(Yaprağını Döken Bitkiler) : Çiçeklenmeden önce 0.5 ile 1.0 l/da dozunda uygulanmalı. Eğer gerekliyse çiçeklenmeden  30 gün sonra uygulama tekrarlanmalı. Ayrıca, hasattan sonra, yaprak dökümünden önce uygulanmalı. Su oranı: 20 l/da minimum.

 

Zeytin : Doz 1.0 ile 1.5 l/da Erken meyve gelişimi döneminde uygulanmalı ve gerekli oldukça 10 ile 14 günlük aralıklarla uygulamalar tekrarlanmalı. Su oranı: 50 l/da minimum.

 

Patates :  Yumru tutumundan önce ve erken çiçeklenme döneminde 1.0 ile 2.0 l/da dozunda uygulanmalı. Ayrıca, yaprak sapı (petiole) analizinden sonra eğer gerekliyse0.1 ile 0.2 l/da dozunda uygulanmalı. Su oranı:10 ile 20 l/da.

 

Çilek (Açık Alanda Yetiştirilen) : Çiçeklenmeden önce . ile . l/da dozunda uygulanmalı. Meyve tutumundan sonra eğer gerekliyse uygulama tekrarlanmalı. Su oranı: 50 l/da

 

Domates (Açık Alanda Yetiştirilen)  : Doz 1.0 ile 1.5 l/da. Meyve tutumunda uygulanmalı. Gerekli oldukça 10 ile 14 günlük aralıklarla uygulamalar tekrarlanmalı. Su oranı: 50 l/da minimum.

Uzmana Sorun

Aşağıdaki formu kullanarak bize ürünle ilgili sorularınızı sorabilirsiniz. Talebiniz uzman ekibimiz tarafından en kısa süre içinde yanıtlanacaktır.