GRIFON ® SC

Kategori : BİTKİ KORUMA
Tür : FUNGİSİT

GRIFON SC adlı bitki koruma ürünü etki mekanizmansına göre grup M1 olarak sınıflandırılmış bir fungisittir.

Etkili madde: Bakır Hidroksit 136g / l + Bakır Oksiklorür 136g / l

Kullanım Alanı:
Bağ
Zararlı Adı/Hastalık Adı
Bağ mildiyösü (Plasmopara viticola)
Kullanma Dozu ve Dönemi
240 ml / 100 l su
Son ilaçlama ile Hasat arasındaki süre
14
Kayısı
Zararlı Adı/Hastalık Adı
Yaprak Delen (Çil) (Wilsonomyces carpophylus)
Kullanma Dozu ve Dönemi
1.İlaçlama 400 ml/100 l su
2.İlaçlama 300 ml/100 l su
Son ilaçlama ile Hasat arasındaki süre
21
Turunçgiller
Zararlı Adı/Hastalık Adı
Kahverengi leke hastalığı (Alternaria alternata f. sp. citri)
Kullanma Dozu ve Dönemi
300 mİ
Son ilaçlama ile Hasat arasındaki süre
14
Zeytin
Zararlı Adı/Hastalık Adı
Halkalı Leke Hastalığı (Spilocca oleagina)
Kullanma Dozu ve Dönemi
250ml
Son ilaçlama ile Hasat arasındaki süre
21
  • Ürün Özellikleri
  • Kullanım Şekli
  • Uzmana Sorun

Özellikler

GRIFON SC adlı bitki koruma ürünü etki mekanizmansına göre grup M1 olarak sınıflandırılmış bir fungisittir.  Aynı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlayan uygulamaları, direnç gelişimini teşvik etmektedir.  Bu nedenle direnç gelişimini geciktirmek için GRIFON SC’nin aynı sezon içerisinde önerilen toplam uygulama sayısını aşmayınız.  Uygulamanın tekrarlanması gerektiği durumlarda ise, farklı etki mekanizmasına sahip (grup M1 harici) bitki koruma ürünlerinin kullanılmasına özen gösteriniz.

 

Bağ:

Bağ Mildiyösü: Bağ mildiyösü mücadelesi için sürgünler 25 – 30 cm ye gelince,  ilaçlamaya başlanır. İlaçlamaya 10 gün ara ile devam edilir. Hastalık gelişmesi duruncaya kadar ve hava sıcaklığı 30° C ye gelinceye kadar ilaçlamalara devam edilir.

 

Kayısı :

Yaprak Delen (Çil): 1.ilaçlama son baharda yaprak dökümünden hemen sonra, 2.ilaçlama ilk baharda çiçek tomurcukları açılmadan önce , 3.ilaçlama meyvelerde kılıf sıyrılırken yapılmalıdır.


Aynı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlayan uygulamaları, direnç gelişimini teşvik etmektedir. Bu nedenle direnç gelişimini geciktirmek için bitki koruma ürününün aynı üretim sezonu içerisinde önerilen toplam uygulama sayısını aşmayınız. Uygulanmanın tekrarlanması gerektiği durumlarda ise, farklı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin kullanılmasına özen gösteriniz.

Kullanım Şekli

İlaçlama aletinin deposu yarıya kadar su ile doldurulur. Gerekli miktar ilaç ayrı bir kapta bir miktar su ile bulamaç haline getirilerek depoya konur, karıştırma düzeni çalıştırılarak depo doluncaya kadar su ilave edilir. İlaçlama yaprağın alt ve üst yüzüne yeterli su tutunacak şekilde ve rüzgârsız havada yapılmalıdır.

Uzmana Sorun

Aşağıdaki formu kullanarak bize ürünle ilgili sorularınızı sorabilirsiniz. Talebiniz uzman ekibimiz tarafından en kısa süre içinde yanıtlanacaktır.