MILDICUT

Kategori : BİTKİ KORUMA
Tür : FUNGİSİT

MILDICUT, Oomycetes sınıfı mantarlara, özellikle üzümde mildiyöye (Plasmopara viticola) karşı mükemmel etki gösteren bir fungusittir.

Etkili madde: Litrede 25 g Cyazofamid içerir.

Kullanım Alanı:
Bağ
Zararlı Adı/Hastalık Adı
Bağ mildiyösü (Plasmopara viticola )
Kullanma Dozu ve Dönemi
400ml/ 100 l su
Son ilaçlama ile Hasat arasındaki süre
Üzüm-21 gün
Yaprak-14 gün
  • Ürün Özellikleri
  • Kullanım Şekli
  • Uzmana Sorun

Özellikler

MILDICUT, Oomycetes sınıfı mantarlara, özellikle üzümde mildiyöye (Plasmopara viticola ) karşı mükemmel etki gösteren bir fungusittir.

 

Bağda Mildiyö için uygulama zamanı; İlk uygulamaya sürgünler 25-30 cm ulaşınca başlanmalıdır. İkinci ve sonraki ilaçlamalar 1. ilacın süresi ve hastalığın gelişme durumu, meteorolojik faktörler göz önüne alınarak 10-15 gün ara ile yapılır.


Aynı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlayan uygulamaları, direnç gelişimini teşvik etmektedir. Bu nedenle direnç gelişimini geciktirmek için bitki koruma ürününün aynı üretim sezonu içerisinde önerilen toplam uygulama sayısını aşmayınız. Uygulanmanın tekrarlanması gerektiği durumlarda ise, farklı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin kullanılmasına özen gösteriniz.

Kullanım Şekli

Her türlü ilaçlama aleti ile kolaylıkla püskürtülür.Gerekli ilaç miktarı önce bir miktar su ile ayrı bir kapta karıştırılır. İlaçlama aleti yarıya kadar su ile doldurularak içine karışım dökülür ve kalan su miktarı ilave edilerek karıştırılır.

 

MILDICUT adlı bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına göre Grup 21 olarak sınıflandırılmış bir fungusittir. Aynı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlayan uygulamaları, direnç gelişimini teşvik etmektedir. Bu nedenle, direnç gelişimini geciktirmek için MILDICUT’ın aynı üretim sezonu içerisinde önerilen toplam uygulama sayısını aşmayınız. Uygulamanın tekrarlanması gerektiği durumlarda ise, farklı etki mekanizmasına sahip (Grup 21 harici) bitki koruma ürünlerinin kullanılmasına özen gösteriniz.

Uzmana Sorun

Aşağıdaki formu kullanarak bize ürünle ilgili sorularınızı sorabilirsiniz. Talebiniz uzman ekibimiz tarafından en kısa süre içinde yanıtlanacaktır.