RIZOLEX 50 SC

Kategori : BİTKİ KORUMA
Tür : FUNGİSİT

Rizolex 50 SC, tohumdan ve topraktan bulaşan fungal hastalıklara karşı koruyucu ve tedavi edici etkisi olan bir ilaçtır.

Etkili madde : 500 g/L Tolclophos methyl içerir.

Kullanım Alanı:
Pamuk (Delinte edilmiş tohumluk)
Zararlı Adı/Hastalık Adı
Fide kök çürüklüğü (Rhizoctonia solani, Fusarium spp., Aspergillus niger, Verticillium spp., Alternaria spp., Macrophomina spp.)
Kullanma Dozu ve Dönemi
60 ml/100 kg tohum
Son ilaçlama ile Hasat arasındaki süre
120 gün
Patates
Zararlı Adı/Hastalık Adı
Gövde kanseri (=Siyah siğil) (Rhizoctonia solani)
Kullanma Dozu ve Dönemi
60 ml/100 kg tohum
Son ilaçlama ile Hasat arasındaki süre
90 gün
  • Ürün Özellikleri
  • Kullanım Şekli
  • Uzmana Sorun

Özellikler

RIZOLEX 50 SC adlı bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına göre Grup 14 olarak sınıflandırılmış bir fungusittir.

Aynı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlayan uygulamaları, direnç gelişimini teşvik etmektedir. Bu nedenle, direnç gelişimini geciktirmek için RIZOLEX 50 SC’nin aynı üretim sezonu içerisinde önerilen toplam uygulama sayısını aşmayınız.

Uygulamanın tekrarlanması gerektiği durumlarda ise, farklı etki mekanizmasına sahip (Grup 14 harici) bitki koruma ürünlerinin kullanılmasına özen gösteriniz.


Aynı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlayan uygulamaları, direnç gelişimini teşvik etmektedir. Bu nedenle direnç gelişimini geciktirmek için bitki koruma ürününün aynı üretim sezonu içerisinde önerilen toplam uygulama sayısını aşmayınız. Uygulanmanın tekrarlanması gerektiği durumlarda ise, farklı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin kullanılmasına özen gösteriniz.

Kullanım Şekli

Pamuk: 60 ml ilaç 800 ml litre suya eklenir ve karıştılır. Hazırlanan 800 ml ilaçlı su/100 kg. tohum hesabıyla tohumlarda yeknesak bir ilaçlama yapılıncaya kadar 40-50 defa çevrilerek pamuk tohumları ekimden önce ilaçlanır. Pamuk tohumları ilaçtan hemen sonra ekilebilir. Ekim hemen yapılmayacaksa tohumlar kurutulmalıdır.

 

Patates: 60 ml ilaç 2 litre suya eklenir ve karıştılır. Daha sonra 2 litre ilaçlı su/100kg tohum olacak şekilde hazırlanan ilaçlı eriyik sırt pulverizatörü ile temiz bir branda üzerine serilen tohumluklara püskürtülür.İlaçlama sırasında ve sonrasında tohumluklar karıştırılarak ilaçların homojen olarak dağılmasına özen gösterilir.

Uzmana Sorun

Aşağıdaki formu kullanarak bize ürünle ilgili sorularınızı sorabilirsiniz. Talebiniz uzman ekibimiz tarafından en kısa süre içinde yanıtlanacaktır.