FALGRO

Kategori : BİTKİ KORUMA
Tür : BİTKİ GELİŞİM DÜZENLEYİCİ

BİTKİ GELİŞİM DÜZENLEYİCİSİ (BGD) - Suda Çözünür Tablet (TB)

1 Tablet 1 g saf gibbrellic asit (GA3) ihtiva eder.

  • Ürün Özellikleri
  • Kullanım Şekli
  • Uzmana Sorun

Özellikler

Bitki Kullanma Amacı ve Dönemi Doz/100 lt Suya
Çekirdeksiz Üzümerlde
   
 1)Sofralıklarda  İri salkım ve iri tane elde etmek için Falgro tablet kullanılır. Birinci uygulama, çiçek kapsüllerinin %70 döküldüğü devrede, ikinci uygulama ise bundan 10-12 gün  sonra, tanelerin 3mm çapında saçma iriliğine ulaştığı devrede yapılır. 2 Tablet
 2)Kurutmalıklarda  

Çiçek kapsüllerinin dökülmesinden 4-5 gün sonra uygulama yapılır.

1/2 Tablet
Narenciyelerde
 

1.Çiçek döllenmesini teşvik için : Özellikle Satsuma ve klemantin türü mandalinalarda çiçeklerin %75-80 açtığı devrede hazırlanan solüsyon çiçeklere püskürtülür.

1,5 Tablet
 

2.Haziran dökümü önlemek için: VALENSİYA portakalları hariç diğer çeşitlerde çiçek açımının tamamlanmasından 4-5 hafta sonra (döküm başlamadan 1 ay önce) hazırlanan solüsyon, leblebi fındık büyüklüğündeki meyvelere püskürtülür.

 2 Tablet
 

3.Hasadın geciktirilmesi için:

Washington portakallarda meyvelerde ilk renk değişimi görülür görülmez hazırlanan solüsyon meyvelere püskürtülür.

 1 Tablet
 

Yataklık limonlarda meyvelerde ilk renk değişimi görüldüğünde hazırlanan solüsyon meyvelere püskürtülür.Böylece meyvelerin 2-3 ay müddetle ağaç üzerinde kalmaları sağlanır.

 1 Tablet
 

Greyfurtlarda ilk renk dönüşümü görüldüğünde hazırlanan solüsyon meyvelere püskürtülür.

 1,5 Tablet
Armut

 Meyve tutumu az olan armut çeşitlerindeki çiçeklerin %30 açtığında verimi arttırmak için ve çiçeklenme devresinde meydana gelebilecek don zararından korunmak için donlardan en geç 2 gün sonra hazırlanan solüsyon ağaçlara pulverize edilir.

 1,5-2,5 Tablet
 Kiraz ve Vişne      Meyvelerde renk değişiminin başladığı dönemde uygulama yapılır. Bu uygulamadan sonra iri, dayanıklı ve düzgün meyve elde edilir.  1,5-2 Tablet
 Şeftali Özellikle Dixired ve Hale çeşitlerinde Ağustos’un ilk haftası içinde hazırlanan solüsyon püskürtülür. Bu uygulama ağaçları ilkbahardaki geç donlardan koruyacağı gibi meyve seyreltme işi de kendiliğinden halledilmiş olacaktır.  10-15 Tablet
 Çilek Mahsule yatmayı sağlamak ve iri meyve elde etmek için kullanılır. Çiçeklenmeden  3-4 hafta önce hazırlanan solüsyon sırt pompası ile püskürtülür.  1,5-2,5 Tablet
 Enginar Turfanda enginar yetiştirmek ve yüksek verim almak için enginarların 4-5 yaprak, yaprak boylarının da 20-25 cm olduğu devrede  hazırlanan solüsyon özellikle bitkilerin göbek kısımlarına pulverize edilir.Normalden fazla gübre verilmeli ve zamanında sulanmalıdır.  2,5-5 Tablet
 Patates

Tohumluk olarak kullanılacak patatesler hazırlanan solüsyona dikimden önce daldırılarak muamele edilir ve dikilir.Böylece çimlenme hızlanır ve düzenli çıkış olur.

 1/2 -1Tablet
Marul

Göbek bağlamayı teşvik için hasattan 7 ile 15 gün önce uygulama yapılır. Soğuk hava şartlarında yüksek doz uygulanır.

 1-2 Tablet 
Biber

Verimi artırmak için, çiçeklerin yarısı meyve tuttuğunda hazırlanan  solüsyonla ilk uygulama bundan 2-3 hafta sonra da ikinci uygulama yapılır. 

3Tablet
Süs bitkileri

Kesme çiçekçilikte uzun sap ve iri çiçek elde etmek için kullanılır.              

4-15 tablet

(Karanfil, Gül, Sıklamen, Krizantem)

 

Kullanım Şekli

KULLANMA ŞEKLİ:  Gerekli miktardaki Falgro Tablet’i  önce 100cc’den az olmayan su içerisinde eritilir.Bu eriyik ihtiyaç duyulan suya ilave edilir ve karıştırılır.

Son ilaçlama ile hasat arasındaki süre “0” gündür.

 

KARIŞABİLİRLİK DURUMU:Alkali özelliktekiler ve klor içeren solüsyonlar hariç diğer fungusit, insektisit ve yaprak gübreleriyle karıştırılarak kullanılabilir.

 

ZEHİRLENME BELİRTİLERİ: Zehirli değildir. Hiçbir belirti   

göstermez.

 

İLK YARDIM TEDBİRLERİ :Yutulmuşsa kusturulmaz. Göze bulaşmışsa bol su çarpılır. Bulaşık vücut kısımları bol su ve sabunla yıkanır.

 

ANTİDOTU VE GEREKLİ BİLGİLER : Özel bir antidotu yoktur. Belirtilere göre tedavi uygulanır.

Uzmana Sorun

Aşağıdaki formu kullanarak bize ürünle ilgili sorularınızı sorabilirsiniz. Talebiniz uzman ekibimiz tarafından en kısa süre içinde yanıtlanacaktır.