ISOMATE-C PLUS

27.5.2020

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin tarımsal üretimi artırmak ve kırsal bölgelerin kalkınmasına katkı sağlamak amacıyla yürüttüğü destek çalışmaları kapamında proje partneri olarak Sumi Agro Turkey de üreticilerin yanında yer almaya devam ediyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı liderliğinde, Tarım ve Orman Bakanlığı Denizli İl Müdürlüğü ve Çivril İlçe Müdürlüğü ile birlikte elma üretiminde önemli kalite ve verim kayıplarına sebep olan Elma içkurdu’na karşı Isomate C Plus kullanılarak biyoteknik mücadele projesi başlatıldı.

Bu kapsamda elma üretim üssü olan Denizli ilinin Çivril İlçesinin Işıklı Mahallesi’nde başlatılan biyoteknik mücadele ile bahçelere feromon yayıcı tel Isomate-C Plus uygulandı. Denizli Büyükşehir Belediyesi, Denizli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Çivril İlçe Müdürlüğü ve Sumi Agro Turkey ile ortaklaşa yürütülen projede 216 dekar alanda zararlı popülasyonuyla mücadele için bu yıl 25.200 adet feromon yayıcı tel  Isomate-C Plus dağıtımı gerçekleştirildi. Elma, armut ve ayva bahçelerinde zararlı olan Elma içkurdu’na karşı uygulanan feromen yayıcı tel Isomate-C Plus , insan sağlığının yanı sıra, çevre ve doğal dengeyi koruyan, uygulama etkinliği sezon sonuna kadar süren, kullanıcı sağlığını tehdit etmeyen ve maliyet açısından da avantaj sağlayan bir biyoteknik mücadele olarak biliniyor.

https://www.denizli.bel.tr/Default.aspx?k=haber-detay&id=19724

Diğer Haberler

Adana Tarla Günü

13-14 Nisan tarihleri arasında Adana Gökçeler Mahallesinde (Gerdan köyü) Umostart Super Zn adlı mikro granül gübre için Mısırda tarla günü düzenlendi.

Umostart Super Zn – 13.02.2018 Susurluk Semineri

“Gübreleme stratejilerinizi yeniden gözden geçirme zamanı” sloganıyla yola çıktığımız akıllı çözüm, mikrogranül gübre Umostart Super Zn çiftçi buluşma seminerlerinde son durağımız Balıkesir’in Susurluk ilçesiydi.

Suldandağı Kiraz ve Vişne Çözümleri Semineri

7 mart 2018 de Afyon ili Sultandağı ilçesinde Sumi Agro Turkey Kiraz ve Vişne çözümleri semineri gerçekleştirildi.

Bitki Besleme Ürünleri Semineri

Sumi Agro Turkey, Türkiye’nin dört bir yanındaki çiftçi inter aktif eğitim seminerleri kapsamında 19.09.2018 tarihinde Mersin ili Tarsus ilçesinde üreticilerle buluştu.

ISOMATE-C PLUS

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin tarımsal üretimi artırmak ve kırsal bölgelerin kalkınmasına katkı sağlamak amacıyla yürüttüğü destek çalışmaları kapamında proje partneri olarak Sumi Agro Turkey de üreticilerin yanında yer almaya devam ediyor.