Gübrede Yeni Neslin Adı: Umostart Super Zn

27.9.2016

Mikrogranül gübre Umostart Super Zn ile ürünleriniz için iyi bir başlangıç sağlayan Sumi Agro Turkey, gübreleme stratejilerini gözden geçirmeye çağırıyor.Solution And Trust (Çözüm ve Güven) sloganı ile hareket eden Sumi Agro Turkey, çiftçi buluşmalarına devam ediyor. Sumi Agro Turkey, 6-9 Eylül tarihleri arasında Tekirdağ’da düzenlenen DLG Tarla Günleri Fuarı’nda, yeni nesil mikrogranül gübre Umostart Super Zn ticari isimli ürününü , mısır ve ayçiçeğinde demo alanında uygulamalı olarak tanıtarak,  hem ürünün etkinliğini hafızalara kazıdı hem de her hareketi ile yenilikçi bir firma olduğunu bir kez daha ispatladı.

DLG Tarla Günleri Fuarı’nın en ilgi çekici görseli olan demo parsel alanı, mısır ve ayçiçeğinde karşılaştırma ürünü olarak DAP ve Umostart Super Zn kullanılarak kuruldu. Hem mısır hem de ayçiçeğinde DAP ve Umostart Super Zn kullanılan parseller 2 metre derinliğinde, 1 metre genişliğinde, ziyaretçilerin kolaylıkla içerisinde gezerek, köklenme ve gelişmelerdeki farkı görebilecekleri şekilde ayarlandı.

Görsel şölene dönen bu çalışma ile tüm ziyaretçiler başlangıçta fosforlu taban gübreleri yerine Umostart Super Zn kullanmanın ne kadar etkili olduğunu kendi gözleri ile görme imkânı buldular.

Umostart Super Zn, içerdiği, mikrogranül yapıda, yüksek miktardaki bitki besin elementleri sayesinde siz üreticilerimize oldukça uygun başlangıç dönemi gübreleme imkânı vermektedir.

Umostart Super Zn’nin gerek kendine has formulasyon tekniği gerekse tohum ile birlikte uygulanması sayesinde ürünlerimiz için, ayrı ayrı öneme sahip fosfor, azot ve çinko gibi elementlerin en uygun kök gelişimi için doğru zamanda, uygun konsantrasyonda alınabilmesine,  sonuç olarak da en ideal bitki gelişimine olanak veriyor.

Dekara yalnızca 2,5 kg Umostart Super Zn

Türkiye’de bir ilk olan Umostart Super Zn’yi dekara sadece 2,5 kg dozunda uygulamak yeterlidir. Bu durum, diğer klasik taban gübrelerine göre uygulama, depolama ve nakliye maliyetlerinde düşüş sağlayarak ciddi avantaj sağlıyor.

Umostart Super Zn, içerdiği yüksek oranda fosfor ile bitkiler tarafından alınımı zor olan fosforun, en üst seviyede alınımını sağlayarak bitkilerin enerji gereksinimlerini karşılıyor.

Umostart Super Zn yalnızca buğdaya değil, çeltik, mısır, ayçiçeği, patates ve kanola bitkilerine de hitap ediyor.

Gerek bayiler ve tohum firmalarından gerekse üreticilerden oldukça büyük ilgi gören Sumi Agro Turkey, yenilikçi, fayda sağlayan ürünlerle ilgili çalışmalarına devam ederek, en kısa sürede farklı bölgelerde, daha da çok çiftçiyle buluşmaya devam edecek.

Marmara Bölge Müdürü Hüseyin Gündüz, Trakya Bölge Sorumlusu Yunus Emre Daharlı tarafından hazırlanan demonstrasyon parseline Sumi Agro Turkey Ticari Müdürü M. Murat Yahyaoğlu, Teknik ve Ruhsatlandırma Uzmanı Şahika Akat, Bitki Besleme Ürünleri Müdürü İbrahim Fidancı, Tekirdağ Önder Çiftçi Üretim ve Pazarlama Kooperatifi Başkanı İmdat Güngör, Trakya Tarımsal Araştırma Enstitüsü’nden Ziraat Yüksek Mühendisi Dr. Sami SÜZER iştirak ettiler.

Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, Candan Yüceer ve Metin Akgün, İstanbul Milletvekili Mihrimah Belma Satır, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ İl Jandarma Komutanı Albay Erdal Eren’in de standa gösterdikleri ilgi ve alakaları da oldukça yüksek düzeydeydi.

Diğer Haberler

Ayva bahçelerinde FEROMON YAYICI ISOMATE C PLUS semineri Kuşadası’nda yapıldı.

7 Mart’ta Kuşadası’nda Selçuk ilçesi ayva üreticileri ve bayilere Isomate C Plus hakkında eğitim semineri düzenlenmiştir.

Mildiyö İle Etkili Savaş: Ranman

Solution and Trust mottosu ile yoluna devam eden Sumi Agro Turkey; seminerlerde üreticilerin sorunlarına yeni yaklaşımlarla destek olmak amacıyla, farklı noktalarda bayi ve üreticilerle bir araya geliyor.

ÇEVRİL-DENİZLİ ISOMATE-C PLUS TARLA GÜNÜ

04.10.2019 tarihinde Çivril-Denizli’de Tuğlu Mahallesinde üretici Atasay Özer ait elma bahçesinde Biyoteknik Mücadele kapsamında tarla günü gerçekleştirildi.

Adana Tarla Günü

13-14 Nisan tarihleri arasında Adana Gökçeler Mahallesinde (Gerdan köyü) Umostart Super Zn adlı mikro granül gübre için Mısırda tarla günü düzenlendi.

Sumi Agro Turkey üreticilerle bir araya geldi.

Sumi Agro Turkey üreticilerle bir araya geldi.