Feromon Semineri

31.5.2016

Seminer Sumi Agro Turkey tarafından gerçekleştirildi.
Katılımcılar:


º Sumi Agro Turkey’den İrfan Arslan (Başkan), Murat Yahyaoğlu (Satış & Pazarlama Müd.), Dr. Türkan Koçlu (Teknik&Ruhsatlandırma Müdürü), Hüseyin Büyük (Ürün Geliştirme Müd.), İlker Sarıtaş (Güneydoğu Anadolu Böl. Müd.)

º Sunum Türkan Koçlu tarafından yapılmıştır.

º Seminere; Organik Kayısı Üreticiler Birliği Başkanları İbrahim Berktaş, Cemal Berktaş, İlhan Torsun ile birlikte yaklaşık 70 organik kayısı üreticisi katılmıştır.

Ağırlıklı olarak bahsedilen konular:
º Malatya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ali Selvi , İnönü Üniv. Ziraat Fak. Dekanı Prof. Dr. Bayram Murat Asma yaptıkları konuşmalarda, Malatya kayısısının önemine değinmişlerdir. Ayrıca; Yard. Doç. Dr. Fulya Kaya Apak, Yard. Doç. Dr. Özlem Altuntaş, Bit. Ürt. ve Bit. Sağ. Şube Müd. Selahattin Günci de konuyla ilgili görüşlerini bildirmişlerdir.

º Türkiye Tarımı için büyük öneme sahip olacak olan feromonlar konusundaki eğitimlerin, kullanım alanlarının arttırılması

º Bakanlığımızın feromonlara sağladığı desteklemelerin kullanım alanlarının genişlemesindeki olumlu sonuçlarının daha da arttırılması, ülkemizin önemli ihracat ürünlerinden olan kayısıda kullanılan Isonet-A olmak üzere, bağda kullanılan Isonet-L ve elmada kullanılan Isomate C Plus feromonları

Anlatılan tüm bu konulara karşı ilgi oldukça yüksek seviyedeydi. Türkiye Tarımı için çok önemli olan feromonların kullanım alanlarının arttırılması Elazığ ve diğer bölge illerinde de Bakanlığın il sorumluları ile işbirliği içinde devam edeceği bildirilmiştir.

Duyurular

Tekirdağ Semineri

26 Ocak’ta Tekirdağ’da “ Sumi Agro Turkey Trakya Bölgesi Bayileri için YAMATO“ semineri gerçekleştirilmiştir.

Sumi Agro Turkey işbirliği ile Ahmetli’de “Biyoteknik Mücadelenin Yaygınlaştırılması ve Aktif Madde Sayısının Azaltılmasına Yönelik Mücadelenin Yönetimi" projesi...

Sumi Agro Turkey işbirliği ile Ahmetli’de “Biyoteknik Mücadelenin Yaygınlaştırılması ve Aktif Madde Sayısının Azaltılmasına Yönelik Mücadelenin Yönetimi" projesine başlandı.

Feromon Semineri

12 Şubat’ta / Malatya ilinde feromonlarla ilgili seminer çalışmaları gerçekleştirilmiştir.

Sumi Agro Turkey YouTube kanalı hizmetinizde.

Sumi Agro Turkey YouTube kanalı hizmetinizde.

Konya Semineri

27 Ocak’ta / Konya Karapınar ve 28 Ocak’ta Ankara / Polatlı’da gerçekleştirilen “Sumi Agro Turkey Buğday Çözümleri” semineri gerçekleştirilmiştir.