Malatya Semineri

31.5.2016

Seminer Sumi Agro Turkey ve bölge distribütörü Gap Agro Tarımın katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

º Sumi Agro Turkey’ den İrfan Arslan (Başkan),Murat Yahyaoğlu (Satış & Pazarlama Müd.),Hüseyin Büyük (Ürün Geliştirme Müd.),İlker Sarıtaş (Güneydoğu Anadolu Böl. Müd.)

º Gap Agro Tarım’ dan Hüseyin Baysöz ( Şirket Sahibi), Gökhan Sözmen (Danışmanlık Müd.),Faruk Yapıcı (Bölge Müd.),Doğan Şahin (Bölge Sorumlusu)

Sunum Hüseyin Büyük tarafından yapıldı.

Seminere Malatya Tar. İl Müd. Ali Selvi , İnönü Üniv. Ziraat Fak. Dekanı Prof. Dr. Bayram Murat Asma, Bit. Ürt. Ve Bit. Sağ. Şube Müd. Selahattin Günci , Tarım İl ve İlçe Ziraat Müh, Malatya Bölge Birliği T.K.Koop Çalışanları ve Bölge Birliğine Bağlı birim Kooperatif Müd. Ve Ziraat Müh. leri, Organik Kayısı Ürt. Bir. Başkanları ve Bölge Zirai İlaç Bayilerinin katılımları ile 90 kişilik bir gruba hitap edildi.

Seminerde ağırlıklı olarak bahsedilen konular:

º Malatya kayısı ilaçlamasında önemli yeri olan Yaprak Delen mücadelesi için Curenox 50 WP (Metalik Bakır %50) ve Grifon SC (%50 Metalik Bakır-%50 Bakır Hidroksit),Çiçek Monilyası mücadelesi için Sumitop WP (Thiophanate methyl %70) ve Dodene 500 SC (500 g/l Dodine).

º Türkiye Tarımı için büyük öneme sahip olacak Feromonlar (Çiftleşmeyi Engelleme Tekniği) Isonet A – Kayısı – Şeftali güvesi (Anarsia lineatella), Isonet L – Bağ – Salkım güvesi (Lobesia botrana), Isomate C Plus – Elma – Elma içkurdu (Cydia pomonella).

º Diğer Sumi Agro çözümlerine de ( Admiral 10 EC, Dipel DF, Laidir 5 CS, Yacharel, Nissorun 5 EC ….) değinilmiştir.

Anlatılan tüm bu konulara karşı ilgi oldukça yüksek seviyedeydi. Soruların cevaplanmasından sonra yemeğe geçilerek yemek esnasında da sorular cevaplanmaya devam edildi.

Duyurular

Sumi Agro Turkey YouTube kanalı hizmetinizde.

Sumi Agro Turkey YouTube kanalı hizmetinizde.

Feromon Semineri

12 Şubat’ta / Malatya ilinde feromonlarla ilgili seminer çalışmaları gerçekleştirilmiştir.

Konya Semineri

27 Ocak’ta / Konya Karapınar ve 28 Ocak’ta Ankara / Polatlı’da gerçekleştirilen “Sumi Agro Turkey Buğday Çözümleri” semineri gerçekleştirilmiştir.

Malatya Semineri

28 Ocak’ta Malatya da “ Sumi Agro Turkey Kayısı Çözümleri “ semineri gerçekleştirilmiştir.

Tekirdağ Semineri

26 Ocak’ta Tekirdağ’da “ Sumi Agro Turkey Trakya Bölgesi Bayileri için YAMATO“ semineri gerçekleştirilmiştir.